SMBJ51A/TR13
YAGEO
Produkt-Nr.:
SMBJ51A/TR13
Hersteller:
YAGEO
Paket:
DO-214AA (SMB)
Beschreibung:
SMBJ, DO-214AA, 51V, 82.4V, REEL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 56.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series SMBJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 82.4V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 51V