Zuhause / TVS Diodes / SMBJ64CA-M3/52
minImg
SMBJ64CA-M3/52
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SMBJ64CA-M3/52
Paket:
DO-214AA (SMBJ)
Beschreibung:
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AA
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.8A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 71.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMBJ)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 103V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 64V