SMBJ7.5CA
SMC Diode Solutions
Produkt-Nr.:
SMBJ7.5CA
Paket:
SMB (DO-214AA)
Beschreibung:
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMB
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 46.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 8.33V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SMB (DO-214AA)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 12.9V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 7.5V