SMBJ78C-E3/52
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SMBJ78C-E3/52
Paket:
DO-214AA (SMBJ)
Beschreibung:
TVS DIODE 78VWM 139VC DO214AA
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 86.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AA (SMBJ)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 139V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 78V