SMBJ8.5CA
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SMBJ8.5CA
Hersteller:
Bourns Inc.
Paket:
SMB (DO-214AA)
Beschreibung:
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC SMB
Auf Lager : 11975
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 41.7A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 9.44V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SMB (DO-214AA)
Series SMBJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 14.4V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 8.5V