Zuhause / TVS Diodes / SMBJ8.5CD-M3/H
minImg
SMBJ8.5CD-M3/H
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SMBJ8.5CD-M3/H
Paket:
DO-214AA (SMBJ)
Beschreibung:
TVS DIODE 8.5VWM 14.3VC DO214AA
Auf Lager : 7937
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 42.2A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 9.57V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMBJ)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 14.3V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 8.5V