SMC0805K682
NTE Electronics, Inc
Produkt-Nr.:
SMC0805K682
Beschreibung:
CAP CER 6800PF 50V X7R 0805
Auf Lager : 880
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 50
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series SMC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 6800 pF