SMC1206Z104
NTE Electronics, Inc
Produkt-Nr.:
SMC1206Z104
Beschreibung:
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1206
Auf Lager : 2573
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 50
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series SMC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.031" (0.80mm)
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 0.1 µF