SMCG24A-HR
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
SMCG24A-HR
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Paket:
SMCG (DO-215AB)
Beschreibung:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO215AB
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 38.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMCG (DO-215AB)
Series SMCG-HR
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V
Package / Case DO-215AB, SMC Gull Wing
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V