Zuhause / TVS Diodes / SMCJ150CA/TR13
minImg
SMCJ150CA/TR13
YAGEO
Produkt-Nr.:
SMCJ150CA/TR13
Hersteller:
YAGEO
Paket:
DO-214AB (SMC)
Beschreibung:
SMCJ, DO-214AB, 150V, 243V, REEL
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.2A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 167V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series SMCJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 243V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 150V