Zuhause / TVS Diodes / SMCJ1.5KE8.2CA-TP
minImg
SMCJ1.5KE8.2CA-TP
Micro Commercial Co
Produkt-Nr.:
SMCJ1.5KE8.2CA-TP
Paket:
DO-214AB (SMC)
Beschreibung:
TVS DIODE 7.02VWM 12.1VC DO214AB
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 125.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 7.79V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 12.1V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 7.02V