Zuhause / TVS Diodes / SMCJ160A-E3/57T
minImg
SMCJ160A-E3/57T
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SMCJ160A-E3/57T
Paket:
DO-214AB (SMCJ)
Beschreibung:
TVS DIODE 160VWM 259VC DO214AB
Auf Lager : 683
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.8A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 178V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 259V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 160V