SMCJ200A-H
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SMCJ200A-H
Hersteller:
Bourns Inc.
Paket:
DO-214AB (SMC)
Beschreibung:
TVS DIODE 200VWM 324VC SMC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 224V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series SMCJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 324V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 200V