SMCJ24AJ
WeEn Semiconductors
Produkt-Nr.:
SMCJ24AJ
Paket:
SMC
Beschreibung:
SMCJ24A/SMC/REEL 13" Q1/T1 *STA
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 38.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 26.95V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMC
Series SMCJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V