Zuhause / TVS Diodes / SMCJ300CA/TR13
minImg
SMCJ300CA/TR13
YAGEO
Produkt-Nr.:
SMCJ300CA/TR13
Hersteller:
YAGEO
Paket:
DO-214AB (SMC)
Beschreibung:
SMCJ, DO-214AB, 300V, 486V, REEL
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.1A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 335V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series SMCJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 486V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 300V