Zuhause / TVS Diodes / SMCJ33CHE3/9AT
minImg
SMCJ33CHE3/9AT
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SMCJ33CHE3/9AT
Paket:
DO-214AB (SMCJ)
Beschreibung:
TVS DIODE 33VWM 59VC DO214AB
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 25.4A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Series Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 59V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V