Zuhause / TVS Diodes / SMCJ36C-E3/57T
minImg
SMCJ36C-E3/57T
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SMCJ36C-E3/57T
Paket:
DO-214AB (SMCJ)
Beschreibung:
TVS DIODE 36VWM 64.3VC DO214AB
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 23.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 40V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 64.3V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V