SMCJ64CA-QH
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SMCJ64CA-QH
Hersteller:
Bourns Inc.
Paket:
DO-214AB (SMC)
Beschreibung:
TVS DIODE 64VWM 133.9VC DO214AB
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 73A (8/20µs)
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 71.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series Automotive, AEC-Q101, SMCJ-Q
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 133.9V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 64V