SMCJ64CH
Taiwan Semiconductor Corporation
Produkt-Nr.:
SMCJ64CH
Paket:
DO-214AB (SMC)
Beschreibung:
1500W, 79V, 10%, BIDIRECTIONAL,
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 13.8A
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 71.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series Automotive, AEC-Q101, SMCJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 114V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 64V