SMCJ85CA-HR
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
SMCJ85CA-HR
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Paket:
DO-214AB (SMCJ)
Beschreibung:
TVS DIODE 85VWM 137VC DO214AB
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 94.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Series SMCJ-HR
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 137V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 85V