Zuhause / TVS Diodes / SMCJ90A-M3/9AT
minImg
SMCJ90A-M3/9AT
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SMCJ90A-M3/9AT
Paket:
DO-214AB (SMC)
Beschreibung:
TVS DIODE 90VWM 146VC DO214AB
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 100V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 146V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 90V