SMCJE51A
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
SMCJE51A
Paket:
SMC
Beschreibung:
TVS DIODE 51VWM 82.4VC SMC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 18.2A
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 56.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMC
Series SMCJE
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 82.4V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 51V