SMD1206P100TFA
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
SMD1206P100TFA
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
PTC RESET FUSE 6V 1A 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 6V
Current - Hold (Ih) (Max) 1 A
Height - Seated (Max) -
Approval Agency cURus, TUV
Current - Max 40 A
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.128" L x 0.065" W (3.25mm x 1.65mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 210 mOhms
Series POLY-FUSE®, SMD1206
Type Polymeric
Package / Case 1206 (3216 Metric), Concave
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Resistance - Initial (Ri) (Min) 55 mOhms
Mfr Littelfuse Inc.
Current - Trip (It) 1.8 A