SMD1210B110TF/16
YAGEO
Produkt-Nr.:
SMD1210B110TF/16
Hersteller:
YAGEO
Beschreibung:
PPTC SMD 1210, 16V 1.1A, REEL 7"
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 16V
Current - Hold (Ih) (Max) 1.1 A
Height - Seated (Max) -
Approval Agency cUL, TUV, UL
Current - Max 100 A
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.127" L x 0.102" W (3.22mm x 2.58mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 210 mOhms
Series SMD1210
Type Polymeric
Package / Case 1210 (3225 Metric), Concave
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)
Resistance - Initial (Ri) (Min) 50 mOhms
Mfr YAGEO
Current - Trip (It) 2.2 A