Zuhause / Solder / SMD2SWLF.031 .7OZ
minImg
SMD2SWLF.031 .7OZ
Chip Quik Inc.
Produkt-Nr.:
SMD2SWLF.031 .7OZ
Hersteller:
Chip Quik Inc.
Beschreibung:
LF SOLDER WIRE POCKET PACK 99.3/
Benutzer handbuch
Storage/Refrigeration Temperature -
Composition Sn99.3Cu0.7 (99.3/0.7)
Form Tube, 0.7 oz (19.85g)
Digi-Key Storage -
Process Lead Free
Wire Gauge 20 AWG, 21 SWG
Product Status Active
Flux Type No-Clean, Water Soluble
Series SMD2
Type Wire Solder
Shelf Life Start -
Shipping Info -
Mfr Chip Quik Inc.
Shelf Life -
Package Bulk
Melting Point 441°F (227°C)
Diameter 0.031" (0.79mm)