SMDB15LCC
SMC Diode Solutions
Produkt-Nr.:
SMDB15LCC
Paket:
8-SO
Beschreibung:
TVS DIODE 15VWM 24VC 8-SO
Auf Lager : 1589
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 4
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 15pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SO
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24V
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V (Max)