SMDJ51AJ
WeEn Semiconductors
Produkt-Nr.:
SMDJ51AJ
Paket:
SMC
Beschreibung:
SMDJ51A/SMC/REEL 13" Q1/T1 *STA
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 36.4A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 57.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMC
Series SMDJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 82.4V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 51V