SMDJ75A-HR
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
SMDJ75A-HR
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Paket:
DO-214AB (SMCJ)
Beschreibung:
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AB
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 24.8A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 83.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Series SMDJ-HR
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 121V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 75V