Zuhause / Solder / SMDSW.020 4OZ
minImg
SMDSW.020 4OZ
Chip Quik Inc.
Produkt-Nr.:
SMDSW.020 4OZ
Hersteller:
Chip Quik Inc.
Beschreibung:
SOLDER WIRE NO-CLEAN 63/37 4OZ.
Benutzer handbuch
Storage/Refrigeration Temperature -
Composition Sn63Pb37 (63/37)
Form Spool, 4 oz (113.40g)
Digi-Key Storage -
Process Leaded
Wire Gauge 24 AWG, 25 SWG
Product Status Active
Weight 0.25 lb (113.4 g)
Flux Type No-Clean, Water Soluble
Series -
Type Wire Solder
Shelf Life Start -
Shipping Info -
Mfr Chip Quik Inc.
Shelf Life -
Package Spool
Melting Point 361°F (183°C)
Diameter 0.020" (0.51mm)