SMF17A-HM3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SMF17A-HM3-18
Paket:
DO-219AB (SMF)
Beschreibung:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMF
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.2A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency 324pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 18.9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 200W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-219AB (SMF)
Series Automotive, AEC-Q101, eSMP®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 27.6V
Package / Case DO-219AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 17V