SMF4L160CA-7
Diodes Incorporated
Produkt-Nr.:
SMF4L160CA-7
Paket:
DO-219AA
Beschreibung:
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR PP
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.5A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 178V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-219AA
Series SMF4L
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 259V
Package / Case DO-219AA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 160V