SMF4L26A-Q
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SMF4L26A-Q
Hersteller:
Bourns Inc.
Paket:
SOD-123FL
Beschreibung:
DIODE TVS 400W UNI SMF
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 9.5A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOD-123FL
Series Automotive, AEC-Q101, SMF4L-Q
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V
Package / Case SOD-123F
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V