SMFE12CAH
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
SMFE12CAH
Paket:
SOD-123FL
Beschreibung:
TVS DIODE 12VWM BI
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10.1A
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 200W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123FL
Series Automotive, AEC-Q101, SMFExxH
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19.9V
Package / Case SOD-123F
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V