SMK316B7102MFHT
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
SMK316B7102MFHT
Hersteller:
Taiyo Yuden
Beschreibung:
CAP CER 1000PF 630V X7R 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 630V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
Series M
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 1000 pF