SMLJ350CA-TP
Micro Commercial Co
Produkt-Nr.:
SMLJ350CA-TP
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.29A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 391V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMC (DO-214AB)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 567V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 350V