SMPC22ANHM3/I
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SMPC22ANHM3/I
Paket:
TO-277A (SMPC)
Beschreibung:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC TO277A
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 42.3A
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package TO-277A (SMPC)
Series Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V
Package / Case TO-277, 3-PowerDFN
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V