SN4R7M050ST
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
SN4R7M050ST
Beschreibung:
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 41 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 33.88Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series SN
Package / Case Radial, Can
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 4.7 µF