SP10F-48-24S
ARCH Electronics Corp
Produkt-Nr.:
SP10F-48-24S
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 24V 10W
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 417mA
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case 6-SIP Module
Efficiency 88.5%
Mfr ARCH Electronics Corp
Features Adjustable Output, Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2.25 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.87" L x 0.37" W x 0.48" H (22.0mm x 9.5mm x 12.2mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series SP10F (10W)
Power (Watts) 10 W