SP1210-122K
API Delevan Inc.
Produkt-Nr.:
SP1210-122K
Hersteller:
API Delevan Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 1.2UH 1.14A 160MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.18A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.101" (2.57mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.14 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 160mOhm Max
Inductance 1.2 µH