SPB-120-12
Autonics
Produkt-Nr.:
SPB-120-12
Hersteller:
Autonics
Beschreibung:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 12V 60W
Auf Lager : 49
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
DC Voltage - Input (Max) -
Product Status Active
Current - Output (Max) 5A
AC Voltage - Input 100 ~ 240 VAC, 85 ~ 264 VAC
DC Voltage - Input (Min) -
Efficiency 75%
Mfr Autonics
Features Adjustable Output, IP20, Universal Input
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 50°C (With Derating)
Input Type AC
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cULus, EAC
Voltage - Output 1 12V
Size / Dimension 3.15" L x 1.97" W x 5.20" H (80.0mm x 50.0mm x 132.0mm)
Number of Outputs 1
Series SPB
Power (Watts) 60W