SPD241201B
Carlo Gavazzi Inc.
Produkt-Nr.:
SPD241201B
Hersteller:
Carlo Gavazzi Inc.
Beschreibung:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 120W
Benutzer handbuch
DC Voltage - Input (Max) 375V
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 5A
AC Voltage - Input 90 ~ 132 VAC, 180 ~ 264 VAC
DC Voltage - Input (Min) 210V
Efficiency 94%
Mfr Carlo Gavazzi Inc.
Features Adjustable Output, IP20
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -35°C ~ 71°C (With Derating)
Input Type AC or DC
Applications Hazardous Locations, Industrial, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Minimum Load Required No
Approval Agency CCC, CE, cULus, TUV
Voltage - Output 1 24V
Size / Dimension 4.41" L x 2.54" W x 4.88" H (111.9mm x 64.4mm x 124.0mm)
Number of Outputs 1
Series SPD (120W)
Power (Watts) 120W