SPS-91T-250
JST Sales America Inc.
Produkt-Nr.:
SPS-91T-250
Beschreibung:
CONN QC RCPT 10-14AWG 0.250
Benutzer handbuch
Insulation Non-Insulated
Tab Width 0.250" (6.35mm)
Tab Length 0.252" (6.40mm)
Tab Thickness 0.032" (0.81mm)
Color -
Terminal Type Standard
Contact Finish Tin
Termination Crimp
Gender Female
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Active
Wire Gauge 10-14 AWG
Series PS
Length - Overall 0.819" (20.80mm)
Insulation Diameter 0.118" ~ 0.185" (3.00mm ~ 4.70mm)