SQCA5A561JATME
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
SQCA5A561JATME
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 560PF 50V 0505
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Temperature Coefficient A
Product Status Active
Ratings -
Series SQ
Package / Case 0505 (1313 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.57mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 560 pF