SQCSVA180JAT1A
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
SQCSVA180JAT1A
Beschreibung:
CAP CER 18PF 250V 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Temperature Coefficient A
Product Status Obsolete
Ratings -
Series SQ
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.030" (0.76mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 18 pF