SQJB40EP-T1_BE3
Vishay Siliconix
Produkt-Nr.:
SQJB40EP-T1_BE3
Paket:
PowerPAK® SO-8
Beschreibung:
DUAL N-CHANNEL 40-V (D-S) 175C M
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
Configuration 2 N-Channel (Dual)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1900pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 35nC @ 10V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 8mOhm @ 8A, 10V
Supplier Device Package PowerPAK® SO-8
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40V
Series Automotive, AEC-Q101, TrenchFET®
Package / Case PowerPAK® SO-8
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max 34W (Tc)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 30A (Tc)