SR1-1206-018
NTE Electronics, Inc
Produkt-Nr.:
SR1-1206-018
Paket:
1206
Beschreibung:
RES 18 OHM 5% 1/4W 1206
Auf Lager : 1176
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 100
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.61mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.061" W (3.20mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 18 Ohms
Series SR1
Power (Watts) 0.25W, 1/4W