SR1-1206-412
NTE Electronics, Inc
Produkt-Nr.:
SR1-1206-412
Beschreibung:
RES 120K OHM 5% 1/4W 1206
Auf Lager : 4109
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.61mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.061" W (3.20mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings -
Resistance 120 kOhms
Series SR1
Power (Watts) 0.25W, 1/4W