SR212A102JARTR1
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
SR212A102JARTR1
Beschreibung:
CAP CER 1000PF 200V NP0 RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1000 pF