SR215C104MAA
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
SR215C104MAA
Beschreibung:
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
Auf Lager : 1856
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient X7R
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.1 µF