SR295E474MARTR1
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
SR295E474MARTR1
Beschreibung:
CAP CER 0.47UF 50V Z5U RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.250" (6.35mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient Z5U
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.47 µF